01-2018

Piłka, muzyka i wiele wspomnień

• autor: PMJ1924, 2014-06-29 08:45

W sobotę na Stadionie im. Józefa Pawełczyka odbyła się zorganizowana przez Czeladzki Klub Sportowy impreza z okazji 90-lecia istnienia klubu.

Było dużo piłki nożnej: rozegrano pierwszą edycję Memoriału Waldemara Trybulca, w którym zwycięstwo odniosła najlepsza drużyna Czeladzkiej Ligi Amatorskiej - Bloki United, ponadto piłkarze aktualnie występujący w CKS zwyciężyli drużynę kibiców CKS i zaprzyjaźnionych drużyn z Wojkowic i Ząbek, a oldboje CKS przegrali z drużyną BKS Stali Bielsko, która stale trenuje i często rozgrywa swoje mecze, nic więc dziwnego, że okazała się bardzo wymagającym przeciwnikiem.
Na czeladzkim stadionie pojawili się między innymi Marcin Bęben, Leszek Błaszczyk, Jacek Góralczyk, Robert Góralczyk, Robert Haratyk, Waldemar Herba, Piotr Horzelski, Włodzimierz Jaros, Józef Jaworski, Piotr Jędrusik, Piotr Krawczyk, Marian Kroczek, Marek Matuszek, Andrzej Nikodem, Mirosław Nikodem, Marek Powallo, Robert Razakowski, Jarosław Skrzypiec, Arkadiusz Stys, Zbigniew Szaleniec, Krzysztof Szlęk, Robert Szopa, Jacek Welon, Józef Wnęk, Krzysztof Zawłocki, a wielu z nich zaprezentowało swoje, wciąż całkiem niezłe, umiejętności piłkarskie.
Po zakończeniu meczu oldbojom wręczono specjalne statuetki ufundowane przez firmę KlimaInstal, która od półtora roku znacząco wspiera CKS. Właściciel KlimaInstal, pan Tadeusz Zarębski, również został uhonorowany i w podziękowaniu za współpracę otrzymał unikatową koszulkę CKS, która została wykonana specjalnie z okazji 90-lecia w jednym egzemplarzu.
Nie zabrakło żużla: specjalny pokaz zaprezentował żużlowiec ROW Rybnik Kamil Wieczorek, który wykonał kilka okrążeń wokół stadionu. Ze względu na brak odpowiednich zabezpieczeń wokół stadionu, o jeździe na maksimum możliwości nie było mowy, ale i tak pokaz był prawdziwą atrakcją i nawiązaniem do historii CKS, w której sekcja żużlowa w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku znacząco się zapisała.
Było sporo muzyki - na scenie wystąpili: Pockrockers & Jeff Schiffman, Jahvigation, Tequila Gerbils i KoNoPiAnS. Wszystkie grupy dały wspaniały show, czemu sprzyjało też dobre nagłośnienie. Występy trwały do późnej nocy i zostały zwieńczone przez kibiców efektownym racowiskiem, które na obecnych na stadionie pozostawiło z pewnością niezapomniane wrażenie. Należy zauważyć, że kibice CKS już wcześniej zaprezentowali kilka efektownych opraw, nawiązując do historii klubu i jego jubileuszu.
Nie zabrakło również wielu innych atrakcji, imprezę można więc uznać za ze wszech miar udaną. Zarząd klubu obiecuje, że jeszcze w tym roku czekać nas będą kolejne atrakcje związane z jubileuszem, więc wszystkich w sobotę obecnych i nieobecnych będziemy mieli jeszcze okazję ponownie zaprosić.