A-klasowy CKS

• autor: PMJ1924, 2013-05-25 20:12

Po trudnym meczu piłkarze liderującego w Klasie B Czeladzkiego Klubu Sportowego odnieśli zasłużone zwycięstwo w Strzemieszycach Małych z miejscowym Promieniem 2:0.

Obu drużynom gry nie ułatwiało nierówne i pochylone w jedną stronę boisko, chociaż można przypuszczać, że gospodarze do gry na takiej płycie są już przyzwyczajeni. W takich warunkach nietrudno o kontuzje, co niestety znalazło swoje potwierdzenie już w pierwszej akcji meczu, gdy Jakub Kużdżał wpadł w boiskową pułapkę i nie był w stanie zbyt długo kontynuować gry.
W pierwszej połowie meczu czeladzianie atakowali "z górki", co nie ułatwiało sprawy, bo zagrywana za plecy obrońców często uciekała na aut, a zagrania wykonywane z mniejszą siłą przechwytywali obrońcy Promienia. I chociaż sporo do gry wniósł wprowadzony w miejsce kontuzjowanego kolegi Michał Kuźma, to zbyt wielu okazji do zdobycia bramek w pierwszej połowie nie udało się zdobyć.
O wiele lepiej wyglądała gra CKS w drugiej połowie, gdy trzeba było atakować "pod górę". Okazji strzeleckich było już znacznie więcej, aż w końcu po dynamicznej akcji Kuźmy celnie strzelił Paweł Niedopytalski i zrobiło się 0-1.
Gospodarze do końca meczu nie rezygnowali z wyrównania, z kolei czeladzianie starali się szanować piłkę i dokładnie ją rozgrywać, ale i oni nie rezygnowali ze zdobycia kolejnego gola, więc do końca meczu było ciekawie pod obydwiema bramkami, chociaż trzeba zaznaczyć, że wyraźną przewagę mieli do końca meczu liderzy Klasy B. W ostatniej akcji meczu gospodarze zaryzykowali i do wykonywania rzutu wolnego ze środka boiska przystąpił bramkarz Jordan Maciejowski, a wszyscy zawodnicy Promienia znaleźli się pod bramką CKS. Wybitą z pola karnego piłkę przejął jednak Artur Powroźnik, który wyprowadził piłkę prawą stroną boiska, podał do Michała Kuźmy, a ten obsłużył podaniem Łukasza Popadeńczuka, który znalazł się w doskonałej sytuacji strzeleckiej i nie zmarnował okazji. 0-2 i sędzia tuż po strzelonej bramce zakończył mecz.

Wygrana w dzisiejszym meczu zapewniła już piłkarzom z Czeladzi awans do Klasy A, co jednak nie powinno mieć żadnego wpływu na postawę naszych zawodników, gdyż ambicją wszystkich osób związanych z klubem - piłkarzy, trenera i członków zarządu, a także - co oczywiste - kibiców jest zajęcie przez CKS pierwszego miejsca w rozgrywkach, a do tego są potrzebne jeszcze trzy zwycięstwa.