7 goli w meczu z Koroną

• autor: PMJ1924, 2013-05-06 11:23

Piłkarze CKS w słoneczne niedzielne popołudnie odnieśli kolejne zwycięstwo w drodze do Klasy A zwyciężając Koronę Rokitno Szlacheckie 7 : 0 (1 : 0).

Dobrze ustawieni goście grali bardzo ambitnie i nie zamierzali ułatwiać zadania czeladzianom, zawodnikom CKS z kolei brakowało precyzji i przez ponad pół godziny utrzymywał się rezultat bezbramkowy. W 32 minucie w końcu padł, jak się później okazało, jedyny gol w pierwszej połowie, gdy Mateusz Ryczko wykorzystał dośrodkowanie Michała Kuźmy i głową skierował piłkę do bramki. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od głowy interweniującego obrońcy i bramkarz Korony nie miał w tej sytuacji szans na skuteczną interwencję.
W drugiej połowie meczu, gdy piłkarze Korony nieco opadli z sił, gospodarze w zdecydowany sposób potwierdzili swą dominację i zdobyli sześć kolejnych bramek. Jedną wymarzoną sytuację do zdobycia gola mieli też zawodnicy z Rokitna, ale zaprzepaścili ją trafiając w poprzeczkę bramki CKS.
Spotkanie obserwowało blisko 400 osób, którym oprócz widowiska piłkarskiego starano się zapewnić inne atrakcje. Na kibiców czekał więc bezpłatny program meczowy, można było zakupić klubowe gadżety (długopisy i minikoszulki samochodowe), uhonorowano też najstarszego kibica CKS, który pojawił się na stadionie, a okazał się nim urodzony w 1923 roku Mieczysław Nowak, który zresztą był czynnym zawodnikiem Robotniczego Czeladzkiego Klubu Sportowego w latach 1945-48.
Zainteresowaniem kibiców w dalszym ciągu cieszy się Karta Kibica CKS, którą można nabyć na każdym meczu Czeladzkiego Klubu Sportowego). Wszystkich, którzy jeszcze nie posiadają Karty, gorąco zachęcamy do zgłaszania się do członków zarządu CKS celem załatwienia (niewielkich) formalności.

Fragmenty meczu CKS - Korona można obejrzeć na You Tube, gdzie utworzony został specjalny kanał dotyczący wyłącznie Czeladzkiego Klubu Sportowego.