Horror w Psarach

• autor: PMJ1924, 2013-04-28 20:56

Jeżeli ktoś oczekiwał, że piłkarze CKS łatwo sięgną po 3 punkty w wyjazdowym meczu przeciwko Iskrze, to w trakcie meczu musiał w znacznym stopniu zweryfikować swoje oczekiwania. Wprawdzie już w 16 minucie meczu czeladzianie zdobyli bramkę po świetnym zagraniu Piotra Jężaka i efektownym wykończeniu akcji głową przez Pawła Niedopytalskiego, kolejne bramki jednak nie padały, a niedługo przed przerwą to gospodarze zdobyli gola wykorzystując rzut karny.

W drugiej połowie goście zaatakowali bardziej zdecydowanie, znakomicie spisywał się jednak bramkarz miejscowych Krystian Mańka, który kilkakrotnie świetnymi interwencjami uratował swój zespół od straty gola. Błąd natomiast przydarzył się zawodnikom z Czeladzi, a wykorzystał go Mateusz Ślęzak, który przejął niedokładne podanie i wykorzystując sytuację "jeden na jednego" z Marcinem Kogutem, wyprowadził Iskrę na prowadzenie 2-1.
Wydawało się wówczas, że o trzech punktach czeladzianie mogą już zapomnieć, a sukcesem będzie już uratowanie remisu. Nieoczekiwanie pomyłka przytrafila się jednak bezbłędnemu dotąd Mańce, który przepuścił do bramki pozornie łatwy do obrony strzał Mateusza Ryczki. Nasi zawodnicy uwierzyli wówczas, że jeszcze nie wszystko stracone i przycisnęli jeszcze bardziej, stwarzając w końcówce jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki. W 88 minucie jedną z nich wykorzystał Paweł Niedopytalski i coś, co jeszcze kilka minut wcześniej wydawało się niemożliwe stawało się bardzo realne. Należało jednak utrzymać do końca meczu prowadzenie a do zdecydowanego szturmu przystąpili tym razem piłkarze z Psar. W ostatnich minutach meczu jeszcze kilkakrotnie zakotłowało się pod czeladzką bramką, wynik jednak nie uległ zmianie i zwycięstwo odnieśli goście.
Dzięki tej wygranej piłkarze CKS odzyskali pozycję lidera rozgrywek. Bronić jej będą już w najbliższą środę podczas rozgrywanego w Czeladzi zaległego meczu z KS Giebło.

autor: iskrapsary 2013-04-29 08:58:28

Profil iskrapsary w Futbolowo gratulacje dobrego meczu! Powodzenia dalej :)