10-2018

Rehabilitacja w fantastycznym meczu - 11 bramek!

• autor: Niedbala_P, 2013-04-21 22:44

W dniu dzisiejszym CKS Czeladź rozegrał mecz o mistrzostwo B klasy z drużyną Olimpii Włodowice. Piękna słoneczna pogoda przyciągnęła na trybuny sporą rzeszę fanów, przybyło ich około 300. Dzisiejsza oprawa spotkania na pewno wszystkim przypadła do gustu i na kolejnych spotkaniach na trybunach zasiądzie jeszcze więcej widzów, muzyka, spiker informujący o sytuacji na boisku, rozdawany program meczowy za darmo dla widzów. Przypominały się najlepsze czasy ze Sportowej.

Drużyna bardzo chciała się zrehabilitować za poniesioną w złym stylu porażkę z Przemszą Okradzionów. Od pierwszego gwizdka nasi pilkarze ruszyli bardzo mocno na drużynę gości, co przyniosło efekt już w 9 minucie, gdy Mateusz Ryczko otworzył wynik, a niedługo potem Paweł Niedopytalski podwyższył na 2:0. Kiedy wydawało się, że za chwilę padną kolejne bramki dla gospodarzy, to nam przytrafił się błąd - Łukasz Popadeńczuk, któremu spadł but, próbując dograć do kolegi skiksował, wykorzystali to goście i szybka akcja zakończyła się strzeleniem bramki kontaktowej. Bramka ta podziałała jednak bardziej mobilizująco na gospodarzy, a egzekutorem okazał się ponownie popularny Ryko. Ten sam zawodnik popisał się indywidualną akcję w polu karnym, niestety przerwał ją faulem obrońca Olimpii, a sędzia mógł podjąć tylko jedną decyzję - rzut karny, który na bramkę zamienił Piotr Jężak. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Mateusz skompletował swój pierwszy hattrick w CKS, ustalając wynik pierwszej połowy na 5:1.

W przerwie trener Robert Razakowski dokonał zmiany, Michał Kuźma, który otrzymał żółtą kartkę w pierwszej połowie opuścił boisko, a w jego miejsce pojawił się Dariusz Deleska. Jeszcze widzowie dobrze nie usiedli po rozpoczęciu drugiej połowy, a Darek przy pierwszym kontakcie z piłką podwyższył wynik na 6:1. Goście nie zdołali się jeszcze podnieść po szybkiej stracie bramki, a Paweł Niedopytalski rozpoczął "Kopyto Show" i postanowił pogrążyć rywali jeszcze bardziej. Po jego kolejnych trafieniach wynik brzmiał już 8:1. Gospodarze chyba byli bardzo zaskoczeni tak dobrym rezultatem, bo po raz kolejny przytrafił im się błąd, który kosztował stratę gola, a przy okazji Piotr Nawrot ujrzał żółtą kartkę za zahaczanie zawodnika, który strzelał bramkę. Jak się później okazało była to ostatnia bramka dla gości, Czeladzianie jednak nie zamierzali się zatrzymywać, a kolejną bramkę strzelił nie kto inny jak niezawodny Paweł Niedopytalski i na 27 minut przed zakończeniem spotkania wynik był iście hokejowy - 9:2. Na trybunach było słychać zakłady ile jeszcze bramek padnie, niestety, jak się chce za bardzo, to nie wychodzi. Zawodnicy gospodarzy próbowali wejść do bramki z piłką, na przeszkodzie stanęła również poprzeczka, a i rezerwowy bramkarz drużyny z Włodowic w końcówce spotkania bronił bardzo dobrze, a przy tym z dużą dozą szczęścia.

Drużynie CKS Czeladź rehabilitacja wyszła prawie doskonale, prawie, bo kibice oczekiwali w takim meczu bramki nr 10. Drużynę CKS Czeladź, kibice jednak pożegnali gromkimi brawami. Wspaniałe, radosne popołudnie spędzone na meczu CKS, słońce, ciepło, oprawa muzyczna, mnóstwo kobiet, dzieci, duża ilość kibiców, kultura na trybunach, 11 bramek, czego może chcieć więcej kibic piłki nożnej?... chyba już niczego!

Do zobaczenia za dwa tygodnie na meczu z Koroną Rokitno Szlacheckie, a za tydzień CKS rozegra mecz z Iskrą Psary na wyjeździe.