statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie rundy jesiennej cz.III

• autor: dzialaczCKS, 2012-12-03 12:31

Spróbuję poniżej przybliżyć nieco danych statystycznych odnośnie naszego zespołu, jak również naszych zawodników.

W minionej rundzie jako zespół odnieśliśmy najwięcej zwycięstw w lidze - 9 i jednocześnie straciliśmy najmniej bramek - 7. Wychodzi z tego, że mamy najlepszą obronę w lidze i to jest fakt niezaprzeczalny. Ale czy mamy najlepszych bramkarzy? Gdybyśmy stracili jeszcze mniej o 2,3 bramki to odpowiedź również byłaby twierdząca. A tak to można powiedzieć, że mamy na pewno wyrównanych bramkarzy, którym brakuje nieco ogrania w lidze.

Gramy bezkompromisowo bo ani jednego meczu nie zakończyliśmy wynikiem nierozstrzygniętym (podobnie jak Zapora Przeczyce) i co ciekawe w prawie każdym meczu gramy bardzo dobrze jedną połowę meczu a druga jest słabsza w naszym wykonaniu. O ile na słabszych rywali to wystarcza to na silniejszych już niekoniecznie.

Po jednej porażce zaliczyliśmy u siebie i na wyjeździe. Pozostałe mecze wygraliśmy. Na własnym boisku zdobyliśmy 15 punktów (stosunek bramek 20-5) a na wyjeździe 12 punktów (stosunek bramek 11-2). Boli nieco fakt, że przegraliśmy z drużynami depczącymi nam po piętach (efekt dobrej gry tylko w jednej z części gry) ale na szczęście są jeszcze mecze rewanżowe w których miejmy nadzieję iż udowodnimy swoją wyższość.

Na nasze dwie porażki złożyło się kilka czynników ale podsumowując przegrany mecz z Porębą został zakończony wynikiem sprawiedliwym (mimo dobrej naszej drugiej połowy), natomiast mecz z Okradzionowem to splot indywidualnych błędów, ogromnego niefartu z naszej strony oraz bardzo dobrej i szczęśliwej gry bramkarza gości.

W pierwszych połowach strzeliliśmy 15 bramek a w drugich 16. Straty wynoszą odpowiednio 5 i 2 bramki. Otrzymaliśmy 21 żółtych kartek oraz 1 czerwoną (w efekcie dwóch napomnień w jednym meczu). Jako drużyna byliśmy zmuszeni w dwóch meczach obyć się bez zawodnika, który został zawieszony na skutek nadmiaru kartek.

Oceniając indywidualnie to większość naszych zawodników zrobiła mniejsze lub większe postępy, ukształtował się solidny trzon zespołu, natomiast zmiennicy coraz śmielej pukają do pierwszego składu.

Dwóch naszych zawodników rozegrało wszystkie mecze ligowe (Jężak Piotr i Niedopytalski Paweł), przy czym od pierwszej do ostatniej minuty jedynie pierwszy z wymienionych. W sumie Piotr spędził na boisku 1028 minut w meczach ligowych. Najwięcej bramek zdobył nasz kapitan - Paweł Niedopytalski 12, 6 bramek dorzucił Sebastian Gocyła. Paweł Niedopytalski zaliczył mecze wybitne (Góra Siewierska), bardzo dobre, dobre ale i słabsze. Gdyby jego forma była równa to prawdopodobnie byłby liderem klasyfikacji strzelców w B klasie.

Najwięcej żółtych kartek otrzymał Grzegorz Płatek - 4 plus jedna czerwona w efekcie otrzymania dwóch napomnień oraz Michał Kuźma również 4. Z bramkarzy najwięcej czasu gry na boisku spędził Damian Grzmil - 562 minuty (zaliczając puszczenie 5 bramek i jeden obroniony rzut karny). Nawrot Piotr legitymuje się dorobkiem 466 minut na boisku i 2 puszczone bramki.

P.S. Na stronie Przemszy Okradzionów znajduje się wybrana 11 ligi. Ciężko taką jedenastkę wybrać i odnieść się do propozycji wicelidera rozgrywek bo wypadałoby oglądać większość meczy w tej lidze a to jest chyba niewykonalne. Ale traktując to jako formę zabawy z większością typów można się zgodzić.